Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

Головна >


>


Громадська рада >


>


Протоколи зборів >


>


Протокол від 30.08.11 № 6

Протокол від 30.08.11 № 6

Печать E-mail
(0 голосов)
19.09.2011 р.

ПРОТОКОЛ № 6

засідання «Круглого столу» з актуальних питань та проблем запровадження електронного декларування вантажів

 

від 30.08.2011р.                                                                                                              м. Луганськ

 

Місце проведення: учбовий клас Луганськой РТПП за адресою: м. Луганськ, вул. М. Расковой, 7-а, офіс 206

 

ПРИСУТНІ:

Члени правління Громадськой ради при Луганській митниці:

Кириченко С.О. - президент Луганської РТПП, голова Громадській ради;

Фурдей П.Г., виконавчий директор ТОВ «СЛАВСАПТ», заступник голови Громадської ради;

Гареєв Р.Р., директор ТОВ «Укржелдорпром»;

Лобанова О.Б. - головний менеджер ПАТ "ЛугЦентроКуз" ім. С.С.

Монятовського, м. Луганськ;

Кудря Ю.М., начальник відділу ЗЕД ВАТ «Алчевсккокс», м. Луганськ;

Шистер К.Б. - митний декларант Луганської РТПП, секретар Громадськой ради.

 

ЗАПРОШЕНІі:

Грачов Т.Р., начальник відділу митного оформлення №1 Луганськой митниці Пересипкін С.В., начальник відділу інформаційної роботи та митної статистики Луганськой митниці;

Ковалікова Л.І., заступник начальника відділу митного контролю Луганської митниці;

Проніна О.Д., головний інспектор зв’язків з громадськістю Луганської митниці;

Зінченко А.М., віце-президент Луганськой РТПП;

Іванова О.І.- начальник прес-центру Луганської РТПП;

Поробов В.А. - начальник відділу роботи з членами ТПП і оргроботи.

Семенченко В.М., голова Лигі об'єднань підприємців при Луганській РТПП; Дейнегін М.І., директор обласної організації роботодавців Луганської області;

Столпер М.В., директор ТОВ СП «Колумб», м. Луганськ; Колпаков О.В., генеральний директор АТЗТ «Зліт», м. Луганськ; Берещанський Д.О., начальник відділу ЗЕД ТОВ «Металльї и полимерьі», м. Алчевськ Луганської обл.;

Уманська О.В., менеджер з комерційної діяльності ТОВ «Металльї и полимерьі», м. Алчевськ Луганської обл.;

Черноморец Н.Ю., заст. директора ДП «Новаком Луганськ» та ТОВ «КФФ Трейд», м. Луганськ;

Майовський Г.В., начальник відділу ЗЕД АТ «Азот», м. Сєвєродонецьк;

Дружиніна І.І., заступник директора з роздрібної торгівлі ТД «ЛЕЛЕКА»;

Хворостяній С.І., директор АТ «ЛУГА-НОВА»;

Родін В.І., директор ТОВ «Луганск-інструмент»;

Роговая Н.В., консультант з маркетингу, «Луганський енергозавод»;

Шевченко Є.І., інженер ТОВ «Надра Луганщини»;

Шеховцова О., маркетолог ТОВ «Новьіе технологии»;

Федченко Т.В., начальник відділу науки «Інститут «Спецавтоматика»;

Тооде І.І., директор ПП «Фактор».

 

Засідання відкрив президент Луганськой РТПП, Голова Громадськой ради при Луганській митниція Кириченко С.О., який п редставив учасників «Круглого столу».

У своєму виступі він відзначив принциповість цієї наради, яка має важливе економічне значення для учасників засідання, виразив упевненість, що в процесі розгляду питань будуть прийняті важливі рішення.

В ході зустрічі виступив спеціально запрошений гість Ігор Кареєв - голова комітету економічного співробітництва з Російською Федерацією ТПП України.

У зустрічі також приймали участь спеціалісти Луганської митниці, які довели до присутніх позицію Держмитслужби щодо максимального наближення митних процедур до європейських та світових стандартів, їх спрощення на всіх етапах, скорочення впливу людського фактору на результати митного оформлення, реалізації повноцінного партнерства між митними органами і бізнесом.

Виступив начальник відділу інформаційної роботи та митної статистики Сергій Пересипкін, який повідомив, що на сьогоднішній день в Луганській митниці оформлено 123 електронних документів, серед яких 98 електронних документів контролю доставки та 25 електронних вантажних митних декларацій. Для порівняння привів статистику оформлень протягом травня-серпня 2011 року. Так, у травні місяці було оформлено - 0 електронних документів, червні - 2, липні - 4, серпні - 117. Це суттєвий стрибок у досягненні поставлених цілей.

В ході зустрічі виступив начальник відділу митного оформлення № 1 Тимур Грачов, який вкотре довів до присутніх інформацію про тенденції та перспективи електронного декларування, розповів, що на цей час 30 підприємств Луганської області входять до Реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватись процедура електронного декларування. Також він наголосив, що на цей час оформлення електронних декларації може здійснювати один інспектор, в той час як на початку запровадження електронного декларування було необхідно залучення декількох підрозділів митниці.

Заступник начальника відділу організації митного контролю та роботи митних посередників Любов Ковалікова наголосила, що митниця зі свого боку готова приймати документи в електронному вигляді. В свою чергу, декларанти також повинні підготувати власну технічну базу, отримати електронні ключі та потрапити до Реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватись процедура електронного декларування. Відмітила, що у Пілотному Проекті поки що приймають участь 2 підприємства з 30 зареєстрованих, але поступово процес набирає оберти, направляються запити до Держмитслужби щодо участі у Пілотному Проекті інших підприємств області.

На нараді були присутні представники ПрАТ «Лугцентрокуз ім.С.Монятовського», які займають передову позицію у процесі електронного декларування.

Представники цього підприємства розповіли про свій перший досвід та відзначили істотні переваги, що дозволяють суттєво заощадити час на проведення митних процедур та здійснювати митне оформлення без фізичної присутності декларанта в митному органі.

Член правління Громадської Ради, начальник відділу ЗЕД ВАТ «Алчевсккокс» Кудря Ю.М. запропонував розглянути питання про підвищення максимального розміру митних платежів під час митного оформлення імпорту вантажів за допомогою системи електронного декларування. Також учасники наради виразили бажання в подальшому розглянути питання щодо класифікації товарів в розрізі електронного декларування.

На протязі всієї наради вівся жвавий та конструктивний діалог, представники підприємств та митні брокери задавали багато питань на які отримували розгорнуті та зрозумілі відповіді.

Наприкінці зустрічі митники наголосили, що Луганська митниця відкрита для діалогу, готова надавати будь яку практичну та методичну допомогу, а також закликає швидше долучитися до процесу електронного декларування відчувши усі його переваги та можливості.

Кириченко С.О. подякував присутнім за участь у роботі наради та запропонував всім учасникам «Круглого столу» прийняти активну участь в обговоренні проблемних питань, які виникають під час запровадження електронного декларування вантажів.

Учасники «Круглого столу» доручили Голові Громадської ради при Луганській митниці Кириченку С.О. узагальнити усі пропозиції, що будуть від них надходити та підготувати відповідний лист до Луганської митниці в термін до кінця вересня 2011р.


Голова                                                                                     С.О. Кириченко

 

Секретар                                                                                 К.Б. Шистер

 

 
« Протокол від 29.11.11 № 7   Протокол від 26.04.11 № 5 »