Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Митниця в об'єктиві

Корисні посилання

www.customs.gov.ua
www.dbridge.com.ua

Авторизація






Ещё не зарегистрированы?
Головна arrow Історія створення

Історія митниці

Печать E-mail
(10 голосов)
Автор Administrator   
01:06:2008 пїЅ.
м/п 8 квітня 1992 року за наказом Державного митного комітету України №73 на базі митного поста "Ворошиловград" Маріупольської митниці було вперше на Луганщині створено митний орган - Луганську митницю - чисельністю 50 чоловік.
Сучасна історія митних органів, розташованих на території Луганської області бере свій початок у 1992 році, коли наказом Державного митного комітету України від 8 квітня 1992 року №73 на базі митного поста “Ворошиловград” Маріупольської митниці був створений перший повноцінний митний орган на території Луганщини – Луганська митниця чисельністю 50 чоловік, 4 лютого 1993 року наказом ДМКУ № 28 були створені Старобільську та Свердловську митницю чисельністю 142 чоловіка кожна. 
 У подальшому періоді тривав процес створення та підпорядкування нових підрозділів та збільшення чисельності особового складу, результатом якого стало, відповідно до наказу ДМКУ від 20 грудня 1996 року №564, створення на базі ліквідованих Луганської та Свердловської митниць однієї - Луганської митниці з кількістю особового складу 513 одиниць.

 У 1999 році відбулася реорганізації митниць області. Результатом цих заходів стало створення єдиного митного органу в області – Луганської митниці, якому підпорядковувались 6 внутрішніх та 11 прикордонних підрозділів, що розташовані на відстані від 10 до 250 км від Луганська, а загальна чисельність особового складу становить 631 одиницю. 

Наступна реорганізація митниць в Луганській області відбулася згідно з наказами Держмитслужби від 05.04.2005 р. №244 та від 20.05.2005 р. №417 відповідно до яких на базі трьох митних постів: "Сєвєродонецьк", "Лисичанськ" та "Старобільськ" було знов створено Старобільську митницю, а штатну чисельність нинішньої Луганської митниці до складу якої увійшло 8 митних постів та вантажно-пасажирських відділів, розташованих на півдні області, визначено у кількості 392 одиниці.

В 2007 році організаційно-штатні зміни затвердили штатну чисельність - 389 одиниць та підпорядкування Луганської митниці Східній регіональній митниці. 

Станом на травень 2008 року Луганська митниця є митницею прямого підпорядкування і має штатну чисельність 394 одиниці.

Митний кордон Луганської області співпадає з державним кордоном України з Російською Федерацією та складає 742 км, з них 354 км кордону відносяться до зони діяльності Луганської митниці.

Тип Луганської митниці - внутрішня, прикордонна.

Митниця здійснює митне оформлення вантажів машинобудівної, легкої, вугледобувної, хімічної, металургійної, вуглепереробної, оборонної, харчової, будівельної і сільськогосподарської промисловості, вантажів комерційних підприємств, а також контроль за переміщенням електроенергії та газу.
 

Керівники Луганської митниці

  
Помикалов О.М.
Помикалов О.М.

Помикалов Олександр Миколайович  

(очолював Луганську митницю з 03.07.1992 р. по 01.03.1993 р.)

Народився 27.03.1948 року. Освіта – вища, Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, спеціальність - французька та англійська мови, 1976 рік. З серпня 1976 року по квітень 1990 року працював у Естонській республіканській митниці (м. Таллінн) на посадах інспектора, начальника оперативного відділу. З квітня 1990 року по лютий 1992 року працював начальником Ворошиловградського (Луганського) митного поста Маріупольської митниці. З 03.07.1992 р. приступив до виконання обов’язків начальника Луганської митниці. Персональне звання у зазначений період - Радник митної служби ІІІ рангу.

Помикалов О.М. стояв у джерел створення Луганської митниці, як структурної одиниці митної служби України, і до квітня 2008 року продовжував працювати в Луганській митниці на посаді головного інспектора із захистудержавної таємниці та спеціального документального зв’язку. Наказом Держмитслужби України від 19.06.2001 №294-к нагороджений пам’ятним нагрудним знаком “За сумлінну службу в митних органах України”. Він очолює Луганське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації “Спілка ветеранів митної служби України”. 

Григоренко В.Н.
Григоренко В.Н.

Григоренко Валентин Миколайович  

(очолював Луганську митницю з 01.03.1993 р. по 04.04.1995 р.)

Народився 20.12.1945 року. Освіта – вища, Рубіжанський філіал Харківського політехнічного інституту, 1970 рік, спеціальність – машини та апарати хімічних виробництв. В митних органах – з вересня 1992 року. З 14.09.1992 р. виконував обов’язки заступника начальника Луганської митниці. З 01.03.1993 р. призначений на посаду начальника Луганської митниці наказом Держмиткому України від 01.03.1993 р. № 79-к. Персональне звання Радник митної служби І рангу присвоєне достроково наказом Державного митного комітету України від 17.06.1994 р. № 230-к.

 

Лопухін В’ячеслав Вікторович  

(очолював Свердловську митницю з 16.03.1993 р. по 31.03.1999 р.)

Народився 14.02.1951 року. Освіта – вища, Ворошиловградський державний педагогічний інститут, 1978 рік, спеціальність – історія суспільствознавства. В митних органах – з березня 1993 року. Очолював Свердловську митницю весь період її існування. З 01.04.1997 по 31.08.2000 очолював митний пост «Свердловськ» Луганської митниці. З 01.09.2000 по15.08.2003 працював начальником сектору боротьби з контрабандою наркотиків Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. Персональне звання Радник митної служби І рангу присвоєне достроково наказом Державного митного комітету України від 18.06.1994 р. № 230-к.

Либань М.П.
Либань М.П.

Либань Михайло Петрович

(очолював Старобильську митницю з 16.03.1993 р. по 31.03.1997 р., Луганську митницю з 25.05.2005 р. по 17.08.2005 р.)

Народився 24.01.1955 року. Освіта – вища, Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства, 1977 рік, спеціальність - механізація сільського господарства; Національна юридична академія України ім.Я.Мудрого, 2000 рік, спеціальність – правознавство. Спеціальне звання “Радник митної служби І рангу” присвоєне наказом Голови митної служби України від 30.03.2004 р. № 295-к. Стаж роботи в митних органах – з березня 1993 року. За цей час працював на посадах начальника Старобільської митниці, заступника начальника Луганської митниці – начальника митного поста “Старобільськ”, начальника Черкаської митниці. Нагороджений пам’ятним нагрудним знаком “За сумлінну службу в митних органах України”, нагрудним знаком “Почесний митних України”.

Вологдін В.Д.
Вологдін В.Д.
Вологдін Володимир Дмитрович

(очолював Луганську митницю з 20.09.95 р. по 14.08.2000 р.)

Народився 21.08.1951 року. Освіта – вища, Київська вища школа МВС СРСР ім. Ф.Дзержинського, 1985р., спеціальність – правознавство. Постановою Кабінету Міністрів від 03.12.1997 року № 1345 присвоєне персональне звання Державний радник митної служби 3 рангу. В митних органах – з липня 1992 року, працював на посадах головного інспектора, начальника митного поста “Сєвєродонецьк” Луганської митниці. З 10.05.1995 р. виконував обов’язки начальника митниці, з 20.09.05 р. призначений на посаду начальника Луганської митниці.

Смажник В.Ф.
Смажник В.Ф.
Смажник Микола Федорович

(очолював митницю з 14.08.2000 р. по 20.11.2003 р.)

Народився 17.07.1946 року. Освіта – вища, Київський політехнічний інститут, 1969 р., інженер – механік; Вища школа КДБ СРСР, 1981 р., офіцер з вищою спеціальною освітою та знанням перської мови. В митних органах – з квітня 1996 року, працював на посаді начальника Сумської митниці. З серпня 2000 року в результаті ротації очолив Луганську митницю. Постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.1999 № 1120 присвоєне персональне звання Державний радник митної служби ІІІ рангу. Нагороджений пам’ятним нагрудним знаком “За сумлінну службу в митних органах України”, нагрудним знаком “Почесний митних України”.

Ралік С.К.
Ралік С.К.
Ралік Сергій Казимирович

(очолював Луганську митницю з 29.12.2003 р. по 23.05.2005 р.)

Народився 19.04.1962 року. Освіта – вища, Харківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ ім. Крилова М.І., 1984 рік, спеціальність - системи управління за зв’язку; Академія державного управління при Президентові України, 2001 рік, спеціальність – державне управління (магістр). Стаж роботи в митних органах - з травня 1993 року на посадах інспектора, старшого, головного інспектора, заступника начальника митниці. З 29.12.2003 призначений на посаду начальника Луганської митниці. Указом Президента від 28.08.04 №949/2004 присвоєне спеціальне звання Державний радник митної служби 3 рангу. Нагороджений пам’ятним нагрудним знаком “За сумлінну службу в митних органах України”, нагрудним знаком “Почесний митних України”.

Бєлах В.Ф.
Бєлах В.Ф.
Бєлах Віктор Федорович
(очолював Луганську митницю з 21.11.05 р. по 29.12.2006)

Народився 12.07.1956 року. Освіта – вища, Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, 1981 р., спеціальність – правознавство. Спеціальне звання Радник митної служби 1 рангу присвоєне наказом Держмитслужби України від 21.11.05 № 1991-к. В митних органах – з серпня 2005 року, з 15.08.2005 р. виконував обов'язки начальника митниці. З 21.11.05 призначений начальником Луганської митниці.

Лебедєв О.І.
Лебедєв О.І.
Лебедєв Олександр Іванович

(очолював Старобільську митницю з 01.06.2005 р. по 20.07.2005 р., з 29.12.2006 - начальник Луганської митниці)

Народився 20.09.1958 року. Освіта – вища, Харківське вище військове училище льотчиків, 1986 рік, спеціальність – командно-тактична, Харківський філіал Української Академії державного управління, 2001 рік, спеціальність – державне управління, Донецький юридичний інститут Луганського Державного університету внутрішніх справ, 2007 рік, спеціальність - правознавство.

З 15.06.1995 – 28.01.2000 - інспектор, начальник м/п "Луганськ-Аєропорт", заступник начальника Луганської митниці. З 03.03.2003 – 31.05.2005 - головний інспектор відділу власної безпеки та контролю, начальник відділу організаційно-контрольної роботи Донбаської регіональної митниці. З 01.06.2005 – 17.08.2005 - начальник Старобільської митниці, перший заступник начальника Старобільської митниці, з 18.08.2005 по 29.12.2006 - перший заступник начальника Луганської митниці. І з грудня 2006 року очолює Луганську митницю.

Спеціальне звання «Радник митної служби 1 рангу» присвоєне наказом Держмитслужби України від 27.05.05 № 809-к.