Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Митниця в об'єктиві

Корисні посилання

www.customs.gov.ua
www.dbridge.com.ua

Авторизація


Ещё не зарегистрированы?
Головна arrow Інформаційний стенд arrow Суб'єктам ЗЕД arrow Лист ДМСУ від 19.06.09 № 10/1-1/846-ЕП "Щодо зміни в митному законодавстві на території Європейського Союзу"

Лист ДМСУ від 19.06.09 № 10/1-1/846-ЕП "Щодо зміни в митному законодавстві на території Європейського Союзу"

Печать E-mail
(0 голосов)
Автор Пресцентр   
01:07:2009 пїЅ.
          Листом Держмитслужби України від 19.06.09  № 10/1-1/846-ЕП "Щодо зміни в митному законодавстві на території Європейського Союзу" доведено, що з 1 липня 2009 року вступає в силу положення союзного митного закону, який передбачає нові правила ввезення товарів на територію Союзу , з метою зміцнення безпеки суспільства і середовища Європейського Союзу в обігу товарами з третіми країнами.
           Юридичні регуляції були впроваджені приписами розпорядження № 648/2005 Європейського Парламенту і Ради від 13 квітня 2005 року, що змінюють розпорядження Ради № 2913/92, створюючи Союзний Митний Кодекс (Урядовий Тижневик L. 117 від 4.5.2005, стор. 13) та розпорядження Комісії (ЄС) № 1875/2006 від 18 грудня 2006 року, що змінює розпорядження (Європейського Економічного Союзу) № 2454/93, встановлюючи приписи з метою виконання розпорядження Ради (Європейського Економічного Союзу) № 2913/92, строюючи Союзний Митний Кодекс (Урядовий Тижневик L. 360 від 19.12.2006 р., стор. 64).
            Нові юридичні регуляції впроваджують обов’язок декларування в електронній формі від 1 липня 2009 року т.зв. «даних безпеки», описаних в Додатку 30 А до вище згаданого розпорядження Комісії № 1875/2006 для товарів, що ввозяться на територію Європейського Союзу. Дані безпеки повинні присилатися до прикордонних митних відділень перед ввезенням товарів на митну територію Союзу. Вони знадобляться митним органам для проведення аналізу ризику з огляду на охорону суспільства і середовища Європейського Союзу.
             Юридичні приписи впроваджують обов’язок декларування даних безпеки до Системи Контролю Імпорту (ICS) у формі перевізних скорочених декларацій і одночасно дають додаткову можливість декларування таких даних до Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) в рамках транзитного зголошення. Від рішення підприємця залежить з якого виду системи він скористається, в той же час у випадку не впровадження даних до систему NCTS, зобов’язує декларування їх до системи (ICS). Використання, натомість, можливості присилання транзитного зголошення з «даними безпеки» до системи NCTS означає скасування обов’язку присилати відповідні дані до системи ICS.
              Незалежно від вищевказаних приписів, з огляду на потребу підприємцям та країнам-членам Європейського Союзу додаткового часу на будівництво системи ICS, розпорядженням Комісії (ЄС) № 273/2009 від 2 квітня 2009 року, що встановлює приписи з метою виконання розпорядження Ради (Європейського Економічного Союзу) № 2913/92, що встановлює Союзний Митний Кодекс шляхом відходження від деяких приписів розпорядження Комісії (Європейського Економічного Союзу) № 2454 (Урядовий Тижневик L. від 3.4.2009, стор. 14), був впроваджений т.зв. «перехідний період для систему ICS», що означає призупинення обов’язку присилання до системи ICS перевізних скорочених декларацій. Цей період буде тривати від 1 липня 2009 року до 31 грудня 2010 року.
Впровадження умов перехідного періоду не означає, однак, що у прикордонних митних відділах не буде проводиться аналіз ризику з метою охорони і безпеки – митні органи будуть проводити її на підставі митних документів, які на сьогоднішній день використовуються під час представлення товару в прикордонному митному відділенні, тобто митного зголошення (в тому числі абонементи TIR) або скороченої декларації для тимчасового складування.
             Члени ЄС можуть впроваджувати системи ICS перед закінченням перехідного періоду, однак підприємці будуть зобов’язані присилати перевізні скорочені декларації до систему ICS тільки від 1 січня 2011 року (до того часу перевізні скорочені декларації можна буде присилати додатково до систему ICS).
             Польська Митна Адміністрація повідомила Європейську Комісію про те, що система ICS буде впроваджена в Польщі у вищевказані строки. Впровадження систему ICS і надання можливості підприємцям додатково присилати перевізні скорочені декларації заплановані в Польщі на березень 2010 року. Інформація щодо остаточної дати впровадження правного систему будуть розміщені на Інтернет - сторінці Міністерства фінансів Польщі під адресою: www.mf.gov.pl
             Незалежно від вищевказаного перехідного періоду для системи ICS, дані по охороні і безпеці, описані в додатку 30 А до Виконавчого Розпорядження до Союзного Митного Кодексу, можуть присилатися в електронній формі вже від 1 липня 2009 року з використанням систему NCTS (як чистину транзитного зголошення). Таку можливість передбачає ст. 183а Виконавчого Розпорядження до Союзного Митного Кодексу, при цьому варто підкреслити, що користування з постанов юридичних регуляцій є опційною для підприємця. Якщо підприємці будуть мати відповідні технічні можливості (наприклад, відповідні аплікації NCTS або користування з послуг представника, що має таку аплікацію) і виявляють бажання транзитного зголошення даних безпеки – будуть мати можливість користуватися з юридичного функціонування систему NCTS вже від 1 липня 2009 року.
               Польська Митна Адміністрація прагне заохотити підприємців до користування з функціонування систему NCTS у сфері даних безпеки. Це дозволить поступовому впровадженню нових регуляцій у життя, нагромадження досвіду і уникнення непорозумінь у нових обов’язках від 1 січня 2011 року.
                Актуальна інформація про рішення, що впроваджуються в Польській Митній Адміністрації, в тому числі на тему впровадження систему ICS буде доступна на Інтернет - сторінці за адресою: www.mf.gov.pl

Інформація щодо Союзної системи реєстрації і ідентифікації суб’єктів підприємницької діяльності ЕORI
              Нові умови під час товарообігу між підприємцями та третіми країнами, які будуть обов’язковими для користувачів, які отримають ідентифікаційно-реєстраційний номер ЕORI, що вимагається союзними приписами митного права, які будуть впроваджені на території Європейського Союзу від 1 липня 2009 року приписами розпорядження Комісії (Європейського Економічного Союзу) № 2454/93, що встановлюють приписи з метою виконання розпорядження Ради (Європейського Економічного Союзу) № 2913/92, що встановлює Союзний Митний Кодекс, а також польські приписи, тобто розпорядження Міністра фінансів від 22 грудня 2004 року стосовно зразків, які використовуються у митних справах (Урядовий Тижневик № 283, поз. 2824 зі змінами).
               
 

Добавить комментарий

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

« Оголошення для суб'єктів господарювання   Наказ Державної митної служби України від 06.04.09 № 306 »