Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Митниця в об'єктиві

Корисні посилання

www.customs.gov.ua
www.dbridge.com.ua

Авторизація






Ещё не зарегистрированы?
Головна arrow Інформаційний стенд arrow Суб'єктам ЗЕД arrow лист Держмитслужби України від 09.12.08 № 12/196-ЕП "Про надання роз’яснень"

лист Держмитслужби України від 09.12.08 № 12/196-ЕП "Про надання роз’яснень"

Печать E-mail
(0 голосов)
Автор Пресцентр   
10:12:2008 пїЅ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент організації та контролю за діяльністю підприємств, що надають митні послуги
04 119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г
Телефони: (044) 247-28-25, 247-27-63 Факс: (044) 247-28-25
e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script


09.12 .08                                                                                                                                                                       № 12/ 196 - ЕП



Про надання роз’яснень

У зв’язку з питаннями, що виникають під час реалізації положень наказу Держмитслужби від 26.11.08 № 1334 “Про затвердження тимчасового Порядку діяльності митних брокерів та їх представників” (далі – тимчасовий Порядок) та Розпорядження заступника Голови Служби від 03.12.08 № 1/8р (далі - Розпорядження), повідомляємо.

1. Видане до вступу України до Світової організації торгівлі свідоцтво про визнання підприємства декларантом є чинним до 01.01.09 у зв’язку з тим, що під час перереєстрації на 2008 рік підприємствами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 № 65 “Про ставки митних зборів” (втратила чинність з 16.05.08) перереєстрація (продовження дії свідоцтва) здійснювалось на термін до 1 року зі сплатою коштів (1000$).
Припинення дії свідоцтв до 01.01.09 могло призвести до судових позовів з боку митних брокерів до Держмитслужби щодо повернення вказаних коштів.
Беручи до уваги, що свідоцтво про визнання підприємства не може діяти без кваліфікаційного свідоцтва особи, уповноваженої на декларування, останнє також діє до 01.01.09.

2. Дія тимчасового Порядку буде продовжуватись до повного врегулювання діяльності митних брокерів та їх представників.

3. Для отримання свідоцтва на право здійснення митної брокерської діяльності підприємству необхідно надати митним органам копії документів, які свідчать про наявність у штаті митного брокера одного і більше представника митного брокера або про укладення митним брокером з одним і більше представником митного брокера відповідної трудової угоди.
Тому, відповідно до пункту 14 Розпорядження регіональним митницям, митницям необхідно було надати до митних закладів освіти списки посадових осіб (1-2 особи від підприємства) з метою першочергового прийняття у них іспиту, що забезпечить безперервну діяльність всіх митних брокерів. У подальшому кваліфікаційне посвідчення поступово отримають всі представники митних брокерів (за умови успішного складання іспиту).

4. Пунктами 2 і 4 Розпорядження передбачено, що приймання іспитів необхідно розпочати з 15.12.08, а заяв від осіб з 08.12.08, в той же час в абзаці другому пункту 4.5 тимчасового Порядку зазначено, що про дату проведення іспиту заявник повідомляється за десять днів до його проведення.
З метою унеможливлення призупинення діяльності митних брокерів, враховуючи стислі терміни, а також великий обсяг роботи, пов’язаний з видачею кваліфікаційних посвідчень та свідоцтв, Держмитслужбою вирішено перенести дату початку іспитів з 18.12.08 на 15.12.08 (пункт 2 Розпорядження), а також передбачено приймання заяв виїзними комісіями (пункт 4 Розпорядження).
Виїзні комісії митних закладів освіти у відповідності до пункту 5 наказу Держмитслужби від 05.12.08 № 1372 “Про створення екзаменаційних та виїзних комісій митних закладів освіти з приймання іспитів у осіб, які бажають отримати кваліфікаційне посвідчення представника митного брокера” розпочинають роботу з 08.12.08 та здійснюють діяльність до окремого розпорядження. Оскільки дія тимчасового Порядку буде продовжуватись, дата 20.12.08 не є останнім днем приймання заяв на складання іспиту.

5. Особи, які бажають стати представниками митних брокерів, можуть подати заяви на складання іспиту до будь-якого митного закладу освіти або до будь-якої виїзної комісії незалежно від місця їх проживання або роботи, але рекомендуємо орієнтувати осіб на подання заяв до екзаменаційних та виїзних комісій у відповідності до пункту 12 Розпорядження.

6. З метою уніфікації форм документів Департамент погоджує розроблені Академією митної служби України бланк заяви та бланк протоколу засідання екзаменаційної комісії (додаються), але уніфіковану форму бланку заяви рекомендуємо застосовувати в майбутньому. Всі надані в довільній формі заяви, а також заяви, які будуть надані особами найближчим часом, просимо приймати для розгляду.

7. Додатково повідомляємо, що копії документів про отримання вищої освіти особами, які бажають отримати кваліфікаційне посвідчення представника митного брокера, додаються до заяви за наявності, тобто екзаменаційні та виїзні комісії не повинні вимагати від особи копії зазначеного документу. Разом з цим, у заяві особа повинна зазначити свою відповідність кваліфікаційним вимогам. Також звертаємо увагу, що особам не потрібно надавати нотаріально завірені копії документів, які додаються ними до заяви.
8. Відповідно до пункту 18 Розпорядження, для забезпечення належних умов прийняття іспитів начальникам регіональних митниць, митниць, на базі яких створено виїзні комісії, необхідно надати комісіям максимально можливу кількість комп’ютерної техніки, а також забезпечити належні умови для роботи та проживання голів комісій.

9. Митним закладам освіти рекомендуємо забезпечити невідкладне видання кваліфікаційних посвідчень представникам митних брокерів за результатами складання іспиту.


Додаток: на 2 арк.


Директор Департаменту                                                                                                                                                        В.П.Мелюх


 







 

Добавить комментарий

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

« лист Східної митниці від 09.12.08 № 11-7/7354-ЕП щодо початку прийому заяв про допуск до складання кваліфікаційного іспиту для отримання кваліфікаційного посвідчення представника митного брокера.   Наказ Держмитслужби Про затвердження Порядку відображення відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів і відкоригованих фактичних відомостей про товари, які стали відомі після закінчення митного оформлення »