Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

 
Електронне декларування
shortcut-article.jpg

Електронне декларування - здійснення декларування, митного контролю та оформлення товарів і  транспортних засобів з використанням електронної ВМД та інших електронних документів.

Кроки з підготовки підприємства до електронного декларування товарів

  1. Ознайомитися із вимогами законодавства України , що встановлює основні організаційно-правові засади електронного документообігу ( Закон України від 22.05.2003 № 851-IV ), а також визначає правовий статус електронного цифрового підпису та регулює відносини, що виникають при використанні електронного цифрового підпису ( З акон України від 22.05.2003 852-IV ).

2. Ознайомитися з Умовами електронного декларування ( наказ Держмитслужби від 17.03.2011 № 216 ) та Порядком здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації в електронному вигляді ( наказ Держмитслужби від 26.09.2007 №800 ).

3. Укласти договір із Держмитслужбою про надання посадовим особам митних органів права безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів підприємства ( наказ Держмитслужби від 24.03.2008 № 260 ).

4. Звернутися до Держмитслужби із заявою ( наказ Держмитслужби від 17.03.2011 № 216 ) на включення в реєстр підприємств, допущених до електронного декларування.

5. Придбати у відповідних фірм-розробників спеціалізоване програмне забезпечення , яке дозволяє виготовляти електронні вантажні митні декларації (далі ЕВМД та інших електронних документів (далі ЕД) в форматі електронного декларування (детальна інформація в мережі Інтернет за адресами:  www.dbridge.com.ua www.mdoffice.com.ua www.qdpro.com.ua ).

6. Придбати в акредитованому центрі сертифікації ключів електронний ключ , яким буде здійснюватися електронний цифровий підпис документів. Зверніть увагу! На сьогодні гарантовано підтримуються ключі, що видаються ЗАТ "ІВК" ( www.ivk.org.ua ).

7. Облаштувати автоматизоване робоче місце , яке повинно мати підключення до мережі Інтернет та мати власну поштову скриньку, з якої будуть відправлятися повідомлення до Держмитслужби та прийматися від неї зворотні повідомлення.

8. За допомогою програмного забезпечення, зазначеного в кроці 5 та з урахуванням порядку підготовки та здійснення процедур електронного декларування , провести спочатку тестове відправлення ЕВМД та ЕД. У разі вдалого завершення проходження тестових повідомлень – перехід на постійне оформлення ЕВМД. 

Зверніть увагу! Приймання електронних попередніх повідомлень та електронних попередніх декларацій здійснюється на поштову адресу edecl_vmd@customs.gov.ua Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script ( Лист Держмитслужби від 19.10.2010 р. № 11/5-10.31/12330-ЕП )

 

 За додатковою інформаціэю звертайтеся на офіційний сайт Держмитслужби України в мережі Internet  www.customs.gov.ua  – розділ «Електронна митниця».